پایگاه اطلاع رسانی زرند و کوهبنان

اعزام دانش آموزان کوهبنانی به اردوی راهیان نور

اعزام دانش آموزان کوهبنانی به اردوی راهیان نور

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان گفت: دانش آموزان کوهبنانی به مدت سه روز از مناطق عملیاتی جنوب اروندکنار، شلمچه، طلائیه و دهلاویه بازدید می‌کنند.

وی افزود: یکی از راه‌های انتقال ایثارگری‌های رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان همین اعزام کاروان راهیان نور است.

 وی بیان کرد: برگزاری اردو‌های راهیان نور افکار دانش آموزان را برای آینده آماده می‌کند و سبب ایجاد معرفت، بصیرت و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در بین آن‌ها می‌شود.

وی تصریح کرد: اعضای این کاروان که متشکل از دانش آموزان دختر هستند در مراسمی با حضور امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، معاون فرماندار، جانشین انتظامی، مدیر آموزش و پرورش، رئیس دفتر امام جمعه و شهردار کوهبنان از آستان مقدس امام زاده سلیمانشاه (ع) و از جوار قبور مطهر و منور شهیدان راهی این سفر معنوی، فرهنگی و اجتماعی شدند.

ابراهیمی افزود: دشمن با جنگ نرم تعصب، تفکر و باور و غیرت ما را نشانه گرفته است و امروز بایستی با استناد به منویات مقام معظم رهبری اجازه ندهیم دشمن به فرهنگ و افکار و باور ما نفوذ کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان گفت: خوش به سعادت شما که به بهترین خاک پای می‌گذارید که آغشته به خون پاک بهترین عزیزان است سعی کنید رفیق شهیدی را انتخاب کنید و با آن شهید درد دل و راز و نیاز کنید وصیت نامه و زندگی نامه شهدا را مطالعه کنید.

وی بیان کرد: مناطق عملیاتی بهترین کلاس جهاد تبیین است لذا تجربیات و معنویات کسب شده را برای دوستان خودتان بیان کنید در مناطق عملیاتی به یاد سردار دل‌ها باشید شهیدی که در دوران دفاع مقدس و مقاومت حدود ۴۰ سال فداکاری کرد تا این که در این مسیر به شهادت رسید همجنین شهدای امنیت را نیز در این سفر معنوی یاد کنید.