پایگاه اطلاع رسانی زرند و کوهبنان

شهیدرضاخالداری اپورواری

ولادت: 26مرداد1346 – کوهبنان        

شهادت: 29دی1365 – شلمچه

نام پدر: اکبر

****

زندگی نامه:

شهید خالداری در 26مرداد1346 درخانواده ای مذهبی در محله انصار شهر کوهبنان به دنیا آمد و به دلیل عشق و علاقه زیاد خانواده به امام رضا )ع( او را رضا نامیدند . او در دوران طفولیت بیماری سختی گرفت، اما به لطف پروردگار بهبودی یافت . تقریب اً از سن شش سالگی عبادت خود را شروع کرد، به نماز اول وقت اهمیت می داد و در انجام فرایض دینی کوتاهی نمی کرد. در همان دوران کودکی و نوجوانی تمام

کارهای او پسندیده و از روی نظم خاص انجام شد. به فرایض دینی و انجام آن اهمیت می داد و چشمش را از نامحرم میپوشاند.

شهید خالداری تا سال سوم دبیرستان درس خواند و در دوران تحصیل درمدرسه از لحاظ درسی و رفتاری پیشرفت زیادی داشت . وی در رفتار با والدین، اصول اخلاقی را رعایت میکرد و به همه احترام می گذاشت. از امر پدر و مادر سرپیچی نمیکرد و تا می توانست کمک حال خانواده بود . از لحاظ تقوا و دین داری الگوی خانواده و دوستان بود. او در دفاع ازدستاوردهای انقلاب، فردی کوشا و مومن بود و شهامت و متانت او زبان زد بود.

شهید خالداری در مسایل اجتماعی و فرهنگی ، نقش پررنگی داشت . ازحضور در راهپیمایی ها، نماز جمعه و جماعت و نماز اعیاد اسلامی کوتاهی نمی کرد. در کنار تحصیل، در فعالیتهای فرهنگی نیز مشارکت داشت و یکی از اعضای فعال بسیج بود. وی برای نخستین بار در سن 19 سالگی به عنوان یک بسیجی به اتفاق چند تن از همکلاسیهای خود، راه ی جبهه های جنگ شد و در 29 دی ماه 1365 در عملیات کربلای پنج، در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.