پایگاه اطلاع رسانی زرند و کوهبنان

شهید سید عباس روح الامینی

ولادت: 16خرداد1349 – کوهبنان      

شهادت: 13آذر1365 – شلمچه عملیات کربلای5

نام پدر: سید محمد

****

زندگی نامه:

شهید سیدعباس روح الامینی درسال 1346 در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. او دومین فرزند خانواده بود و به دلیل علاقه ی خانو اده به حضرت ابوالفضل عباس )ع(  نام او را عباس گذاشتند . از همان کودکی ، فرزندی آرام و رفتاری شایسته داشت و به پدر و مادرش احترام می گذاشت. به تدریج که بزرگتر شد در کار به پدر کمک میکرد. تحصیلات خود را تا سال سوم راهنمایی ادامه داد.

در زمان انقلاب، اعلامیه های امام را بین مردم پخش می کرد و بر روی دیوارها شعار مینوشت. در تظاهرات و مساجد شرکت میکرد و حضور در مسجد را وظیفه و عبادت میدانست. در زمان جنگ، 5 مرتبه به جبهه رفت و در مجموع بیش از یک سال در جبهه حضور داشت. برای بار چهارم که به جبهه رفت، در عملیات والفجر 8  «فاو» شیمیایی شد و به دنبال آن به علت اختلال در بینایی در یکی از بیمارستانهای تهران بستری شد. وی با بهبودی نسبی، دوباره به جبهه شتافت و سرانجام در تاریخ 13آذر1365 در عملیات کربلای پنج در منطقه  شلمچه به درجه رفیع شهادت رسید.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

****

وصیت نامه:

ماقلم را بر زمین گذاشتیم و اسلحه را برداشتیم تا از حریم مقدس کشورمان دفاع کنیم .
ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عندربهم یرزقون
باسلام به یگانه منجی عالم بشریت امام زمان ونایب بزرگوارش امام خمینی و باسلام به سنگر نشینان جبهه های حق علیه باطل :
همشهریان عزیز اگر فردی حقیر از بین شما رفت نباید مایوس شوید بلکه باید باروحیه ای بالا راه ما را ادامه دهید تا با وحدت و یکپارچگی امت و حزب ا… مشت محکمی به دهان یاوه گویان منطقه بزنیم و شما ای پدر ومادر عزیزم از شما انتظار ندارم که درمرگ من اشک بریزد مگر اشک شوق و خوشحالی شما باید همانند زینب و امام زین العابدین (ع)بردبار و صبور باشید با شرکت در نمازهای جمعه و جماعت آمادگی خویش را اعلام کنید شما باید طوری باشید که با شهید شدن من هزاران عباس جای خالی مرا پرکند واز شما امت شهید پرور و سرافراز طلب عفو و بخشش دارم و امیدوارم که مرا به بزرگی خودتان ببخشید و باز ای پدر ومادر  عزیز شما برادرانم را طوری تربیت کنید که فردی مفید برای جامعه باشند نه سربار جامعه دیگر سخنی برای گفتن ندارم برایم دعا کنید و از خداوند برایم طلب مغفرت کنید .
سیدعباس روح الامینی کوهبنانی
وسلام علی من لطبع المهدی
5مهر1365 برابر با 21 محرم الحرام 1407