پایگاه اطلاع رسانی زرند و کوهبنان

شهید عبدالمجید محمد حسنی

ولادت: 2فروردین1347 – کوهبنان      

شهادت: 13آذر1365 – فاو عملیات بمباران هوایی

نام پدر: اکبر

****

زندگی نامه:

شهید عبدالمجید محمدحسنی در سال 1347 در یک خانواده مستضعف و کارگری در شهر کوهبنان به دنیا آمد. وی دومین فرزند خانواده بود . سال 1355 با ورود به دبستان شهید منتظری ، دوران تحصیلا ت خود را آغاز کرد. دوران راهنمایی خود را در مدرسه امیرکبیر گذراند و تا سال سو م راهنمایی تحصیلاتش را ادامه داد و بعد از آن به جبهه اعزام شد . وی فرد با استعدادی بود و در درس خود موفق بود.

شهید عبدالمجید محمدحسنی فردی بسیار مهربان و خوش برخورد بود و مراحل رشد و ترقی را به سرعت طی کرد و در همه سالهایی که در کنار خانواده بود، هیچگاه کوچکترین بیاحترامی از جانب او دیده نشد. به پدر و مادر احترام میگذاشت و به برادر و خواهر کوچکتر از خود کمک می کرد و آنها را در هر مسئله یا مشکلی راهنمایی و نصیحت میکرد . وی از سن 12 سالگی عبادت را شروع کرد ، در اقامه نماز و عبادت هیچگاه کوتاهی نمیکرد و همیشه نمازش را اول وقت میخواند و به نماز جماعت و خواندن قرآن اهمیت میداد. او در مسجد و پایگاههای بسیج نیز حضور داشت آرزوی او شهادت در راه خدا بود و میگفت :من راهم را انتخاب کردم و هیچگونه تردیدی در برگزیدن این راه ندارم، دوست ندارم در دنیا باشم و به مال و زیبایی های زودگذرش دل ببندم، میخواهم جایی باشم که همه چیزش ابدی است.

شهید عبدالمجید محمدحسنی در سال 1361 در سن 14 سالگی به جبهه اعزام شد، به مدت 5 سال در جبهه حضور داشت و دو بار از ناحیه دست و پا مجروح شد و سرانجام در تاریخ  13آذر1365به شهادت رسید.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

****

وصیت نامه:

با سلام بر مهدی مولای مسلمین و شیعیان جهان و نائب برحقش خمینی کبیر . با سلام بر تمامی شهدای راه حق و حقیقت و خانواده های شهید پرور حزب ا… که در دامن پاکشان فرزندانی رشید و مؤمن تربیت کردند تا در زمان ظلم به یاری اسلام و مسلمین برخیزند. به تمامی امت اسلامی و خواهران و برادران مسلمانم توصیه می کنم که در نمازهای جمعه شرکت کنید.
تقاضا می کنم که برای من دعا کنید که مرگم در راه خداوند متعال بوده و شهادت در راه ایزد منان باشد و خداوند این چند قطره خون ناقابل را از من بپذیرد.