پایگاه اطلاع رسانی زرند و کوهبنان

شهید علی نوروزی

ولادت: 4تیر1346 – کوهبنان           

شهادت: 2آبان1362 – دشت مریوان عملیات والفجر4

نام پدر: عباس

****

زندگی نامه:

شهید علی نوروزی فرزند عباس در سال 1346 در یک خانواده مذهبی و متدین در محله انصار کوهبنان به دنیا آمد . تحصیلات ابتدایی را در دبستان سنایی گذراند و از همان کودکی در پایگاه شهید رجایی نیز ثبت نام کرد. از همان سن نوجوانی، تابستانها به کار بنایی می پرداخت تا خرج تحصیل خود و مخارج خانوادهاش را تأمین کند.

وقتی به سن 16 سالگی رسید و شور و عشق فرزندان انقلاب را برای رفتن به جبهه مشاهده کرد، عزم خود را جزم کر د تا او نیز قدم در این راه بگذارد، ولی پدر و مادرش با این کار مخالفت میکردند و رضایت نمیدادند که او به جبهه برود. اما او تلاش زیادی کرد تا آنها را راضی کند و بالاخره نیز موفق شد به جبهه اعزام شود. او فقط مدت کوتاهی در جبهه بود و در تاریخ 2آبان1362 در دشت مریوان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مادر شهید در وصف کرامات این شهید میگوید: مریضی بسیار سختی داشتم و داروها نیز تأثیری چندانی نداشت. بسیار سرفه می کردم و به سختی نفس می کشیدم. یک شب که حالم بسیار بد بود ، خواب رفتم و فرزندم علی را در خواب دیدم. او یک دوای سیاه رنگی در دست داشت، به من گفت: مادر جان! از این دارو بخور، حتماً خوب می شوی. من دارو را از دست او گرفتم و خوردم و بلافاصله بهبود یافتم.

امیداوریم ما نیز از کرامت و شفاعت شهدا بهرهمند شویم.

روحش شاد و یادش گرامی باد.