پایگاه اطلاع رسانی زرند و کوهبنان

شهید محمد ایزدی کموئی

ولادت: 14اسفند1324 – روستای گیتری کوهبنان        

شهادت: 22فروردین1362 – جبهه زلیجان عملیات خیبر

نام پدر: باقر

****

زندگی نامه:

شهید محمد ایزدی در سال 1324 در خانواده مذهبی در روستای گیتری از توابع کوهبنان متولد شد. او پنجمین فرزند خانواده بود ، پدر ش کارگر بود و به دلیل وجود خشکسالی های فراوان، در شرایط سختی بزرگ شد.

او از همان دوران کودکی، احترام خاصی به اطرافیان خصوصاً پدر و مادرش می گذاشت. با همسایگان و اقوام رفتار بسیار خوبی داشت و بسیار خوش اخلاق و خنده رو بود. او فردی مرتب و منضبط بود و به این مساله خیلی اهمیت می داد. تا پنجم نهضت درس خواند و به دلیل عدم امکانات کافی در روستای محل زندگی، نتوانست ادامه تحصیل دهد. او در معدن زغالسنگ شروع به کار کرد و کارگر ذوب آهن بود.

چون در خانواده مذهبی و متدین به دنیا آمده بود و خانواده اش به نماز و عبادت اهمیت می دادند، همیشه در وقت اذان، کار خود را کنار می گذاشت و نمازش را اول وقت به جا می آورد. از همان جوانی فعالیتهای سیاسی ومذهبی از خود نشان داد و بیشتر در بسیج و پخش اعلامیه های قبل از

انقلاب شرکت می کرد و پیرو امام )ره( و حامی انقلاب بود.همیشه به حفظ حجاب تأکید خاصی داشت و می گفت: گوش به فرمان امام باشید و نماز خودرا اول وقت بخوانید. اگر زیارتی نصیبتان شد، بروید و از امر دین هیچ وقت سرپیچی نکنید و نماز جمعه را فراموش نکنید.آرزوی شهید فقط زیارت کربلا و شهادت بود. برای کربلا اشک می ریخت وهمواره از مصیبهای امام حسین (ع)  و اهل بیتش یاد می کرد . در سال1362 که 38 سال سن داشت راهی جبهه شد و  سه ماه در خط مقدم جبهه حضور داشت. سر انجام در روز 12 اسفند سال 1362 در عملیات خیبر و در زلیجان به شهادت رسید.

 روحش شاد و یادش گرامی باد.

****

وصیت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم
یا ایهاالذین آمنواستعینو بصبر وللصلوه ان الله مع صابرین
ای آنانی که ایمان آورده اید شما را استعانت می کنم به صبر براستی خداوند صابران را دوست دارد.
ولاتحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیاء عندهم یرزقون
به کسانی که در راه خدا کشته شده اند مپندارید که مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدایشان روزی می خورند
الهی قدتشرت علی ذنوبافی الدنیا وانا افوج الی سنرها علی منک فی الارض
خدایا من در دنیا گناهان زیاد کرده ام و تو پوشاندی و درآخرت به این خطاپوشی تو نیازمندم
باسلام و درود فراوان به پیشگاه مقدس حضرت بقیه آخرین منجی عالم بشریت امام زمان (عج) و غایب برحقش کسی که توانست امت اسلامی را از زیر یوغ چپاولگران نجات و در زیر پرچم پر افتخار اسلام جای دهد راستی که با مشکلات و مسائل فراوان دست از امام برنداشته و دیگر نخواهند برداشت و اینست که تا آخرین قطره خون امام امت را یاری خواهند کرد و باسلام و درود به پدر ومادرم که ایشان با صبری زینب وار وامام زمان وار همه چیز را متحمل می شوند پدر من شما را فردی پرصبر دیده در زندگی یعنی همه مشکلات را تحمل کردی لذا خواهشمندم که مادر وخواهر برادرانم و همسرم را دلداری بده و هیچ نگرانی به خد راه ندهید و احساس ناتوانی نکنید چون من امانتی بودم از خداوند نزد شما و حال خداوند خودش نیاز پیدا کرد به این امانت و می خواهد استفاده نماید یعنی با کشته شدنم می خواهد که این درخت پربقای اسلام را آبیاری کند پس اصلا ناراحت این نباشید تازه خودتان هم انتخاب هستید پس به مرور زمان خداوند همه امانات را خواهد گرفت . فرزندانم را با رشد و تربیت اسلامی بزرگ کنید و تکلیف همسرم را با پیشنهاد حاج آقا دلیکان یا امام جمعه شهرمان روشن نماید که به چه صورت می شود قیم فرزندان شما می خواهید باشید یا چکارخواسته باشید.